Bukmacherzy w Polsce

Rynek zakładów sportowych online w Polsce

Od kilku lat polscy gracze mogą zaobserwować wyraźny i szybki rozwój rynku internetowych zakładów sportowych. Do tradycyjnych firm bukmacherskich istniejących od lat na polskim rynku takich jak Lotto, STS i inne dołączyły nowoczesne przedsiębiorstwa, niejednokrotnie z siedzibami za granicą Polski, ale z filiami uruchomionymi na terenie naszego kraju. Rynek gier hazardowych, w tym i zakładów sportowych w naszym kraju liczy sobie wiele lat, jego historia sięga czasów naprawdę zamierzchłych – już od 1955 roku działa w naszym kraju Totalizator Sportowy, który jest monopolistą w dziedzinie gier liczbowych oraz loterii pieniężnych, ale również umożliwiał branie udziału w zakładach sportowych, oprócz najbardziej popularnych dyscyplin umożliwiał dla przykładu również obstawianie wyników dosyć rzadko w Polsce spotykanych wydarzeń typu wyścigi konne.

Polskie firmy bukmacherskie w Internecie.

W polskim Internecie można spotkać przedstawiciela praktycznie każdej większej firmy bukmacherskiej o zasięgu ogólnoświatowym. Do najpopularniejszych przedsiębiorstw obsługujących zakłady sportowe online dla polskich graczy należą Unibet, Expekt oraz SportingBet ale oczywiście łatwo znaleźć jest również wiele mniejszych firm. Polski gracz dysponuje naprawdę szerokimi możliwościami wyboru firmy bukmacherskiej, co oznacza sporą konkurencję na rodzimym rynku zakładów sportowych. Taka sytuacja może nie jest najbardziej korzystna dla samych bukmacherów, ale zdecydowanie przekłada się na sporą atrakcyjność zakładów sportowych dla polskich graczy. Spore nakłady na reklamę oraz jak najlepsze dopasowanie oferty dla polskich graczy czyni grę w zakłady sportowe na naszym rynku zajęciem niezwykle przyjemnym i po prostu skutecznym – należy przez to rozumieć stosunkowo spore szanse na wygrane dzięki naprawdę zróżnicowanej ofercie poszczególnych firm bukmacherskich. Najbardziej wytrawni gracze korzystają jednocześnie z usług kilku różnych firm, dzięki czemu potrafią wykorzystać niewielkie różnice między oferowanymi przez wymienione firmy kursami i tym sposobem powiększać swoje konta o dodatkowe sumy pochodzące z wygranych zakładów sportowych.

Popularne firmy bukmacherskie o tradycyjnym profilu

W Polsce mocno osadzone na rynku są tradycyjne firmy bukmacherskie oferujące od wielu lat usługi w klasyczny sposób przy pomocy rozrzuconych po całym kraju oddziałów, filii i kolektur, w których gracze mogą przygotowywać zakłady przy pomocy tradycyjnych metod, a mianowicie skreślając odpowiednie dane na kuponach. Taka forma gry jest bardzo popularna wśród ludzi w wieku średnim i starszych, dla których sprawna obsługa komputera jest często zbyt skomplikowanym zadaniem – lub po prostu brakuje im chęci i preferują tym samym tradycyjne sposoby grania w zakłady sportowe, zamiast korzystania z możliwości zakładów sportowych na żywo, którą oferują bukmacherzy internetowi. Do najpopularniejszych firm o klasycznym sposobie realizacji zakładów sportowych należą tak znane przedsiębiorstwa bukmacherskie, jak Totolotek, STS (Star-Typ Sport Sp. z o.o., z udziałem kapitału zagranicznego w postaci udziałów firmy Stanleybet International z Liverpoolu) oraz Fortuna. Zdecydowanie największa liczba graczy wybiera Totolotka z uwagi na skojarzenia z historyczną nazwą Totalizatora Sportowego, co zresztą nie powinno być powodem do zdziwienia, gdyż Totolotek jest oficjalnym następcą Totalizatora Sportowego zajmującym się wyłącznie dziedziną zakładów sportowych, natomiast gry liczbowe i loterie pieniężne prowadzone są obecnie pod szyldem Lotto.

Dodaj komentarz

*
= 5 + 3

Grać odpowiedzialnie - Limit wieku 18+ - Bonus graczy dotyczy nowych graczy - Obowiązują zasady i zasady gry