NHL

NHL w ujęciu kursów bukmacherskich

Specyfika ligi hokejowej, nie tylko NHL ale praktycznie każdej innej powoduje, że aby skutecznie grać i obstawiać wyniki spotkań, śledzenie kursów bukmacherskich jest wręcz koniecznością. I nie należy się ograniczać tylko i wyłącznie do analizy kursów na mecze ulubionej drużyny, ale przede wszystkim śledzić poczynania rywali – tylko w ten sposób można w miarę wiarygodnie ocenić skuteczność klubu, na który chcemy postawić w rywalizacji z najbliższym rywalem, czy też przygotować długoterminowy zakład sportowy.

Historia hokejowej ligi NHL

Liga NHL została założona w 1917 roku i jest uważana za jedną z najstarszych lig zawodowych, nie tylko w hokeju, ale również wśród innych dyscyplin. Początkowo podzielona była na dwie konferencje związane z położeniem geograficznym miast będących siedzibami drużyn występujących w lidze, od sezonu 1998/1999 komisarz ligi zadecydował o dokonaniu podziału NHL na konferencje i dywizje według wzorca dostarczonego przez ligę NBA. Od tamtej pory podział tej obowiązuje po dzień dzisiejszy i prawdopodobnie jeszcze przez wiele lat do przodu.

Profil rozgrywek NHL

W chwili pisania niniejszego artykułu liga NHL składa się z trzydziestu zespołów, z czego siedem pochodzi z Kanady, a pozostałe ze Stanów Zjednoczonych. Sezon hokejowy w lidze podzielony jest na dwie fazy – sezon zasadniczy, w którym drużyny rozgrywają po czterdzieści jeden meczów na własnym lodowisku oraz czterdzieści jeden wyjazdowych, co łącznie daje osiemdziesiąt dwa mecze. Po zakończeniu tej rundy najlepsze drużyny awansują do fazy play-off, gdzie każda runda pucharowa obejmuje do siedmiu spotkań (liczy się wygranie czterech). Najlepsze drużyny z każdej konferencji walczą w finale do czterech zwycięstw, zespół, który z tej rywalizacji wyjdzie zwycięsko zdobywa trofeum o nazwie Puchar Stanleya.

Najbardziej popularne zespoły hokejowe w NHL

Najbardziej utytułowane drużyny występujące w NHL to bez wątpienia Canadiens de Montréal, mający na koncie dwadzieścia cztery Puchary Stanleya, na drugim miejscu postawić należy Toronto Maple Leafs, zdobywcę trzynastu tytułów mistrzowskich, a trzecią lokatę obejmuje ostatnia z drużyn mająca na koncie minimum dziesięć Pucharów Stanleya, czyli Detroit Red Wings. Nie można jednak zapominać o innych liczących się drużynach w lidze, do których bez wątpienia zaliczyć należy aktualnych na dzień pisania tych słów zdobywców Pucharu Stanleya, czyli Boston Bruins oraz drugiego finalistę tej rywalizacji, Vancouver Canucks.

Zakłady sportowe związane z rozgrywkami NHL

Kursy oferowane przez wiodące firmy bukmacherskie na zakłady sportowe związane z rozgrywkami NHL bez wątpienia są bodźcem zachęcającym do tworzenia zakładów na ulubione drużyny. Jednak aby osiągnąć sukces na tym polu, konieczne jest uważne śledzenie kursów przygotowywanych przez konkurujące ze sobą przedsiębiorstwa bukmacherskie, opieranie się na danych tylko jednego, ulubionego bukmachera zapewne nie pozwoli na uzyskanie interesujących każdego gracza rezultatów. Z drugiej jednak strony, najwięcej emocji zapewnia w hazardzie pewna dawka niewiadomej, więc dla graczy szukających dodatkowych atrakcji, a nie tylko źródła łatwego zarobku, zbyt gruntowna analiza kursów może okazać się po prostu nieprzydatna. Wybór należy do ciebie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Grać odpowiedzialnie - Limit wieku 18+ - Bonus graczy dotyczy nowych graczy - Obowiązują zasady i zasady gry