Grupa A

Grupa A 

Grupa A jest jedną z ciekawszych grup rozlosowanych na Euro 2012, mimo pozornie słabych drużyn w niej występujących. Przede wszystkim należy zauważyć, że w skład grupy A wchodzi ekipa gospodarzy, czyli Polski, a oprócz nich medaliści dwóch ostatnich turniejów o mistrzostwo Europy w piłce nożnej. To wszystko tworzy niezwykle interesującą mieszankę, której rozstrzygnięcie z pewnością nie będzie należało do wydarzeń dających się łatwo przewidzieć. 

Polska

Zespół Polski jest jednym z dwóch, obok Ukrainy, gospodarzem turnieju, a więc mimo najniższej ze wszystkich ekip występujących w Euro 2012 pozycji w rankingach FIFA oraz UEFA drużyną, która teoretycznie może przysporzyć nieco problemów pozostałym reprezentacjom dolosowanym do tej grupy. Z pewnością każdy doświadczony gracz dostrzeże podobne stanowisko prezentowane przez bukmacherów, w tym celu wystarczy obserwować oferowane przez nich kursy na rozstrzygnięcia w grupie A. Polska wcale nie jest uznawana za całkowitego outsidera co niewątpliwie ucieszy kibiców tej drużyny, jednak zestawienie siły tej drużyny na papierze, a więc jako sumę umiejętności poszczególnych graczy jednoznacznie wskazuje Polskę jako czwartą pozycję w tabeli po zakończeniu fazy grupowej rozgrywek.

Grecja

Grecja stanowi sporą niewiadomą w grupie A. Z jednej strony uważni kibice wciąż pamiętają sukces z turnieju w 2004 roku, kiedy to Grecy przebojem przedarli się przez kolejne rundy rozgrywek i ostatecznie rozstrzygnęli finał Euro 2004 na swoją korzyść zdobywają tytuł mistrza Europy w piłce nożnej. Z drugiej strony obecny styl gry prezentowany przez ten zespół oraz bieżące wyniki raczej nie stawiają greckiej reprezentacji w gronie faworytów. Bukmacherzy tworząc kursy na mecze z udziałem Greków uważają, że drużyna Grecji będzie raczej walczyć o awans z grupy A i będzie to raczej szczyt jej możliwości, w praktyce trudno się z takim stanowiskiem nie zgodzić. Jednak jak pokazuje praktyka, turnieje Euro często rządzą się swoimi prawami i niezbyt rozsądnym posunięciem jest skreślanie z góry danego zespołu.

Rosja

Drużyna Rosji powszechnie uważana jest za murowanego faworyta do wyjścia z grupy A na pierwszym miejscu i jeśli weźmie się pod lupę jej potencjalny skład oraz osiągane wyniki, to trudno się z takim podejściem nie zgodzić. Dodatkowym argumentem jest fakt, że zawodnicy, którzy w turnieju o mistrzostwo Europy w 2008 roku zajęli trzecie miejsce w dalszym ciągu czynnie uprawiają zawodowy futbol, w dodatku większość z nich jest obecnie w optymalnym dla piłkarza wieku. Z drugiej jednak strony można mieć poważne zastrzeżenia do formy prezentowanej przez piłkarzy stanowiących trzon kadry rosyjskiej, czyli np. do Romana Pawluczenki lub Andrieja Arszawina, tak więc Rosja będzie stanowić sporą niewiadomą aż do rozpoczęcia rozgrywek w turnieju Euro 2012.  Jeśli zawodnicy zdołają odbudować wysoką formę na czerwiec 2012 roku, reprezentacja Rosji może zajść naprawdę wysoko, jeśli jednak to zadanie okaże się dla nich niewykonalne, równie prawdopodobne jest to, że Rosjanie zakończą rozgrywki jeszcze w fazie grupowej. 

Czechy

Prawdopodobnie największą niewiadomą w grupie A będzie reprezentacja Czech. W przypadku tej drużyny nawet doświadczeni gracze i firmy bukmacherskie nie mają jednoznacznie wyrobionej opinii – z jednej strony Czesi wielokrotnie udowodnili, że stanowią klasyczną drużynę turniejową, a więc pokazującą pełnię swoich możliwości właśnie w rozgrywkach o charakterze zbliżonym do mistrzostw Świata lub Europy (o czym świadczy np. zdobycie trzeciego miejsca w Euro 2004), z drugiej strony natomiast podobnie jak w przypadku Rosji obecna forma poszczególnych graczy oraz wyniki uzyskiwane przez reprezentację raczej nie pozwalają czeskim kibicom na optymistyczne spoglądanie w przyszłość. Sporą rozbieżnością charakteryzują się także kursy oferowane przez bukmacherów – każda firma inaczej ocenia szanse czeskiej drużyny, co z kolei może się okazać korzystne dla graczy lubiących ryzykowne zakłady u wielu bukmacherów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Grać odpowiedzialnie - Limit wieku 18+ - Bonus graczy dotyczy nowych graczy - Obowiązują zasady i zasady gry