Grupa C

W grupie C bez wątpienia główne role będą odgrywać reprezentacje Hiszpanii oraz Włoch. Zarówno okazjonalni widzowie, kibice „uniwersalni” (czyli tacy, którzy oglądają mecze piłki nożnej dla przyjemności, a nie gorąco kibicując ukochanej drużynie), zagorzali fani czy też eksperci opracowujący kursy dla firm bukmacherskich nie mają żadnych wątpliwości, że Włosi i Hiszpanie stoczą między sobą pojedynek o pierwsze miejsce w grupie C, natomiast drużyny Irlandii oraz Chorwacji będą jedynie tłem dla wspomnianych uprzednio dwóch gigantów europejskiej piłki nożnej.

Hiszpania

Reprezentacja Hiszpanii jest zdecydowanym faworytem do tytułu mistrza Europy w 2012 roku, w zgodnej opinii zarówno bukmacherów (na co wskazują opracowane przez nich kursy na mecze Hiszpanów i rozstrzygnięcia końcowe turnieju Euro 2012), jak również niezwiązanych z zakładami sportowymi fanów piłki nożnej. Wystarczy wspomnieć o tym, że zespół Hiszpanii jest obecnym mistrzem Europy z 2008 roku oraz Świata z 2010 roku, a spojrzenie na skład drużyny (nie będziemy tutaj wymieniać graczy, bo w zasadzie należałoby podać lekko licząc z osiemnaście nazwisk) pozwala jednoznacznie stwierdzić, że tylko pech, kontuzje kluczowych graczy lub rozegranie najlepszego turnieju w życiu przez jednego z głównych rywali może pozbawić Hiszpanów tytułu mistrza Europy również w 2012 roku.

Włochy

Drużyna włoska znana jest ze skutecznej gry w turniejach o randze międzynarodowej, choć raczej do grona największych faworytów zbliżającego się Euro 2012 nie jest zaliczana. Wprawdzie stwierdzenie o kryzysie w reprezentacji Włoch byłoby sporą przesadą, jednak już znacznie bliżej prawdy jest uznanie tej drużyny za przechodzącej przemianę pokoleniową – starsi, utytułowani gracze zostają powoli zastępowani przez młodych, niezwykle utalentowanych zawodników, jednak bez koniecznego doświadczenia na szczeblu międzynarodowych rozgrywek reprezentacyjnych. Taka mieszanka może okazać się niezwykle przebojowa i zaprowadzić Włochów nawet do czołowej czwórki Euro 2012, ale jeśli tak zbudowana drużyna nie zostanie należycie zgrana przed turniejem rozgrywanym w czerwcu 2012 roku, może również okazać się, że nawet awans z grupy będzie zadaniem trudnym do wykonania. Kursy zaprezentowane przez bukmacherów pokazują wyraźnie mieszane opinie ekspertów na temat szans Włochów w Euro 2012 roku, wszystko bowiem zależy od formy i zgrania kluczowych graczy, jakimi obecnie w reprezentacji Włoch są Gianluigi Buffon, Mario Balotelli, Andrea Pirlo, Antonio Cassano, Ignazio Abate, Thiago Motta, Daniele De Rossi i kilku innych.

Irlandia

Drużyna Irlandii jest w tej grupie absolutnym outsiderem i prawdopodobnie nawet sami gracze irlandzcy wraz z ich trenerem nie mają większych złudzeń co do swoich szans w rozgrywkach grupowych podczas Euro 2012. Jednak nie można z góry skreślać tego zespołu, ponieważ Irlandczycy znani są ze swojej nieustępliwości, gry do ostatniej minuty spotkania oraz walki o każdy metr murawy, toteż nawet takich faworytów grupy jak Hiszpania oraz Włochy czekać będzie ciężka przeprawa z reprezentacją Irlandii. Być może gracze irlandzcy zdołają urwać punkty faworytom grupy, ale z pewnością samo to wydarzenie zostanie w ich kraju uznane za olbrzymi sukces, choć zapewne nie wystarczy to do awansu z grupy do dalszej fazy rozgrywek. Z drugiej jednak strony, jeśli jakaś drużyna zakwalifikowana do Euro 2012  ma sprawić niespodziankę, to bardzo możliwe, że takim zespołem będzie Irlandia – co zresztą widać po kursach bukmacherów na wyniki tej drużyny. Połączenie tradycyjnej dla Irlandczyków waleczności oraz braku jakiejkolwiek presji wyniku ze strony fanów może dać w efekcie niespodziewane rozstrzygnięcia w tej grupie.

Chorwacja

Drużyna Chorwacji tradycyjnie uważana jest za czarnego konia rozgrywek – historyczne wydarzenia pokazują, że reprezentacja tego kraju potrafi naprawdę grać w piłkę i w dodatku jest klasyczną drużyną turniejową, która z każdym kolejnym meczem gra coraz lepiej pnąc się w górę. Należy do tego dodać skład Chorwatów, który składa się głównie z bardzo doświadczonych na arenach międzynarodowych graczy, takich jak Stipe Pletikosa, Josip Šimunić, Darijo Srna oraz Ivica Olić, wraz z niezwykle utalentowanymi, młodymi, choć już ogranymi w najlepszych ligach europejskich zawodnikami jak np. Luka Modrić, Šime Vrsaljko, Ivan Rakitić i wielu innych. Przy korzystnym zbiegu okoliczności oraz np. zlekceważeniu drużyny Chorwacji przez faworytów grupy, może się okazać, że czarny koń znów pokaże swoją klasę. Zresztą potencjał drzemiący w Chorwatach znakomicie pokazują kursy bukmacherskie na mecze z ich udziałem, wystarczy tylko umiejętnie je przeanalizować.

Dodaj komentarz

*
= 3 + 4

Grać odpowiedzialnie - Limit wieku 18+ - Bonus graczy dotyczy nowych graczy - Obowiązują zasady i zasady gry