Grupa D

Grupa D jest ostatnią z grup, jakie zostaną rozegrane podczas Euro 2012, niemniej jednak zalicza się do bardzo ciekawych. Po pierwsze, występują w niej gospodarze, czyli ekipa Ukrainy, po drugie pozostałe drużyny w tej grupie teoretycznie prezentują zbliżony poziom, a więc można przyjąć, że o awansie zadecyduje tak zwana dyspozycja dnia, czyli rozstrzygnięcia w meczach pomiędzy bezpośrednio zainteresowanymi awansem zespołami. Sami bukmacherzy nie wskazują w tej grupie zdecydowanego faworyta, bowiem oferowane przez nich kursy dotyczące korzystnych rozstrzygnięć dla każdej z drużyn są bardzo do siebie zbliżone.

Ukraina

Zespół ukraiński jest uważany za drugą najsłabszą, po Polsce, drużyną biorącą udział w turnieju Euro 2012. I rzeczywiście, pozycja reprezentacji Ukrainy w rankingach FIFA oraz UEFA wskazuje wyraźnie na to, że ta ekipa nie jest zaliczana do faworytów, ba, również nie jest praktycznie w ogóle brana pod uwagę jako kandydat do uzyskania liczących się wyników w fazie grupowej, zwłaszcza jeśli zestawi się teoretyczną siłę drużyny z rywalami występującymi w grupie C. Z drugiej strony historia niejednokrotnie pokazała, że drużyny będące gospodarzami dużych imprez o skali międzynarodowej potrafią zagrać w sposób znacznie przewyższający ich teoretyczne możliwości – o czym przekonała np. Korea Południowa na mundialu w 2002 zdobywając czwarte miejsce mimo tego, że przed startem turnieju praktycznie nikt nie dawał temu zespołowi najmniejszych szans nawet na ugranie czegokolwiek w fazie grupowej. Mimo niekorzystnych ocen Ukrainy może się jednak okazać, że wysokie kursy oferowane przez bukmacherów na mecze tego zespołu będą kluczem do wysokich wygranych w razie postawienia na ten zespół – czemu nie spróbować?

Szwecja

Reprezentacja Szwecji od lat prezentuje stały, dosyć wysoki poziom, jednak nie na tyle wysoki by umożliwić temu zespołowi walkę o końcowe trofeum, tak cenione w świecie piłki nożnej. Jednak podczas Euro 2012 sytuacja może się odmienić z uwagi na obecność w składzie kilku piłkarzy, którzy potocznie rzecz ujmując „robią różnicę”. Jednym z takich graczy jest jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie graczy na świecie, czyli Zlatan Ibrahimovic, czy też niezwykle utalentowany i bramkostrzelny młody gracz, jakim jest John Guidetti. W połączeniu z wieloma wysokiej klasy, doświadczonymi na arenie międzynarodowej zawodnikami może się okazać, że reprezentacja Szwecji wcieli się na Euro 2012 w rolę czarnego konia rozgrywek – warto więc uważnie prześledzić kursy bukmacherskie i zainteresować się zakładami sportowymi na ten zespół.

Francja

Zespół Francji stanowi w chwili obecnej wielką niewiadomą – głównym powodem tego stanu rzeczy jest fatalna postawa w poprzednim turnieju międzynarodowym, czyli mistrzostwach świata w 2010 roku spowodowana między innymi wzajemnymi tarciami w zespole oraz skonfliktowaniem części graczy z selekcjonerem reprezentacji.  Obecnie osiągane przez tą ekipę wyniki pozwalają wnioskować, że ten najtrudniejszy okres Francuzi mają za sobą, jednak najprawdopodobniej nie stanowią w tym momencie siły na tyle istotnej, by odegrać znaczącą rolę w Euro 2012.  Podobnie też uważają bukmacherzy, których kursy na Francuzów raczej nie pozwalają widzieć w tej drużynie faworyta turnieju. 

Anglia

Ostatnią drużyną w grupie D są Anglicy.  Zespół ten jest (przynajmniej w Anglii) uważany za faworyta każdego międzynarodowego turnieju, w jakim bierze udział, jednak jak pokazuje historia, reprezentacja Synów Albionu w zasadzie za każdym razem zawodzi swoich kibiców. Biorąc pod uwagę sytuację panującą obecnie w angielskiej ekipie, czyli rezygnację selekcjonera Fabio Capello na trzy miesiące przed rozpoczęciem rozgrywek na Euro 2012 oraz spore zamieszanie związane z wyborem bazy reprezentacji w Krakowie, mimo rozgrywania meczów w sporej odległości od tego miasta, bo na Ukrainie, Anglicy również podczas mistrzostw Europy 2012 roku nie będą faworytami, o czym zresztą świadczą kursy bukmacherów przygotowane na spotkania tej drużyny ze swoimi rywalami. Fani piłki nożnej, a w szczególności ci narodowości angielskiej będą zapewne zawiedzeni tym, że ich drużyna najprawdopodobniej będzie rywalizować o trzecie miejsce w grupie D z Ukrainą ustępując miejsca Francuzom oraz Szwedom.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Grać odpowiedzialnie - Limit wieku 18+ - Bonus graczy dotyczy nowych graczy - Obowiązują zasady i zasady gry