Liga Europy

Liga Europy a kursy u bukmacherów

Liga Europy UEFA jako drugie najbardziej prestiżowe w Europie rozgrywki również cieszą się nieustającą popularnością wśród kibiców, pomiędzy którymi znajduje się wielu fanów ze skłonnościami do gier hazardowych. Rzecz jasna obstawianie zwycięstw ulubionych klubów lub wręcz przeciwnie – porażek drużyn stanowiących największych konkurentów, potrafi dodać sporo dodatkowych wrażeń do już emocjonującego widowiska jakim jest mecz piłki nożnej na poziomie europejskich pucharów.

Czym jest Liga Europy UEFA?

Puchar Ligi Europy UEFA jest jak wspomniano powyżej, drugim najbardziej prestiżowym trofeum w europejskich rozgrywkach klubowych w piłce nożnej. Wprawdzie same rozgrywki o tej nazwie istnieją od 2009 roku, jednak są one bezpośrednią kontynuacją popularnego Pucharu UEFA rozgrywanego od 1971 roku, a więc można śmiało stwierdzić, że mimo mniejszego prestiżu niż Liga Mistrzów z pewnością są wartościowym sposobem na zmierzenie się z konkurencyjnymi drużynami z innych państw. Kwalifikacje do Ligi Europy obejmują drużyny, które na zakończenie sezonu w swoich ligach krajowych zajęły miejsca od drugiego do ósmego, w zależności od pozycji danej ligi w rankingu UEFA.

Słów kilka o profilu rozgrywek Ligi Europy
Podobnie jak większość rozgrywek piłki nożnej w Europie, także mecze Ligi Europy rozgrywane są w systemie jesień – zima, gdzie na rundę jesienną przypadają rundy kwalifikacyjne oraz najbardziej interesująca graczy i kibiców w tej porze roku faza grupowa, gdzie w każdej grupie rywalizują ze sobą cztery zespoły. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, która umożliwi wyłonienie ostatecznego zwycięzcy rozgrywek. Wszystkie mecze fazy pucharowej odbywają się na wiosnę, co umożliwia zakwalifikowanym do niej zespołom odpowiednie przygotowanie się do rywalizacji, dzięki wcześniejszemu poznaniu rywali oraz terminarza rozgrywek.

Drużyny, które zapamiętamy z występów w Lidze Europy UEFA

Z uwagi na stosunkowo krótki staż tych rozgrywek trudno jest wskazać zespoły, które w znaczący sposób odcisnęły swoje piętno w Lidze Europy i dały się zapamiętać na długo. Jedną z takich drużyn zapewne może być FC Porto z sezonu 2010/2011, które zapadło w pamięci kibiców tym, że w ciągu całych rozgrywek przegrało tylko jedno spotkanie i jedno zremisowało, idąc przez poszczególne rundy jak przysłowiowa burza. Zresztą na poziomie ćwierćfinałów jakichkolwiek rozgrywek rzadko zdarzają się wyniki typu 10:3 w dwumeczu, a taki rezultat właśnie uzyskało FC Porto w meczu ze Spartakiem Moskwa.

Zakłady sportowe na mecze Ligi Europy

W przypadku tych rozgrywek trudno jest wskazać oczywistego faworyta do końcowego triumfu, warto więc raczej skupić się na wynikach poszczególnych meczów lub po prostu śledzić kursy proponowane przez bukmacherów na zwycięzców poszczególnych rund kwalifikacyjnych i pucharowych. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że zespoły teoretycznie najsilniejsze, na przykład spadkowicze z Ligi Mistrzów często traktują Ligę Europy po macoszemu wystawiając składy rezerwowe lub wręcz juniorskie. Takie sytuacje łatwo zauważyć śledząc kursy na zakłady dla poszczególnych spotkań, nie ma więc sensu zakładać, że mistrz jednej z czołowych lig europejskich z całą pewnością wygra rozgrywki Ligi Europy – praktyka pokazuje, że w dużej mierze taka prawidłowość nie występuje. Jak wspomniano na wstępie, doskonałym kryterium oceny prawdopodobieństwa wystąpienia danego wyniku są kursy bukmacherskie, przed podjęciem decyzji o złożeniu odpowiedniego zakładu sportowego koniecznie należy więc prześledzić kursy u różnych firm bukmacherskich. Po prostu za ich opracowywanie odpowiedzialne jest grono prawdziwych ekspertów, którzy nierzadko korzystają z informacji niedostępnym zwykłym kibicom.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Grać odpowiedzialnie - Limit wieku 18+ - Bonus graczy dotyczy nowych graczy - Obowiązują zasady i zasady gry